Sanal Telefon Santrali

Bizi Takip Edin
Facebook Twitter Linkedin

IP PBX / VOIP

IP PBX Çözümü, dağınık yapı ve lokasyonların tek platform üzerinde merkezi olarak yönetilmesine imkan ve olanak sağlayan, güvenli ses alışverişini ilke edinmiş, açık ve kapalı devre modellemeleri ile çalışabilen yeni nesil tümleşik iletişim çözüdür.

Platform omurgası Türk mühendisler tarafından yerli sermaye ve iş gücü ile oluşturulmuş, yeni nesil, esnek, ergonomik ve kullanıcı dostu arayüzü ile global iletişim niteliklerini yerine getirmekle birlikte Türkiye pazarının beklentilerini karşılamak ve taleplerine en uygun şekilde cevap vermek için tasarlanmıştır.

Güvenli Görüşme İlkesi

IP PBX Çözümü, bünyesinde barındırdığı SRTP/TLS ve ZRTP modülleri sayesinde iç görüşmelerin noktadan noktaya şifrelenmesini sağlayarak man-in-the-middle(ortadaki kişi) zaafiyeti ortadan kaldırır.

Veri Güvenliği

Sunucu üzerinde bulunan ses kayıtları benzersiz isimlerle kaydedilerek ilgili dosyalara erişildiği takdirde çağrıya ait verileri barındırmamaktadır. Çağrı dinlenebilmesi için çağrı bilgisi ile  benzersiz isme sahip dosyanın eşleşmesi gerekir.

Erişilebilirlik

Platform kapalı devre kurgusunda tamamen sizin tarafınızdan erişilebilir ve yönetilebilir. Platform üzerindeki tüm anlara erişme ve platformu yönetme yetkisi size verilir.

Platform üzerinde yönetim kategorileri oluşturarak, dilediğiniz kullanıcının hangi alanlara erişebileceği ve yetkileri alabileceğine karar verebilirsiniz.

Ergonomik ve Kullanıcı Dostu Arayüz

Tamamen Türkçe anlaşılır ve kullanıcıların aşina olduğu bir dile sahip arayüz sayesinde, uzmanlığa ihtiyaç duymadan platformu yönetebilirsiniz.

Arayüz masaüstü bilgisayarlar, tablet ve mobil cihazlar ile %100 uyumludur.

Detaylı Veri ve Raporlar Yönetimi

Platform üzerinde çağrıların tüm akış senaryolarını raporlayabilirsiniz. Kullanıcı seviyesinde istatistikler sayesinde kullanıcı arama eğilimini inceleyebilir ve performans bazlı değerlendirme yapabilirsiniz. Birimlerinizin çağrı cevaplama istatistikleri sayesinde hizmet verebilirlik performans verimini arttırabilirsiniz.

Yönetilebilirlik

PBX farklı lokasyonlarda bulunan santrallerinizi aynı platform üzerinde barındırmanıza olanak sağlar. Tek sunucu üzerinde birden fazla santral ortamı oluşturarak multi-tenancy ilkesi ile ekstra platform ve çoklu ürün bakımı maliyetinden sizi kurtarır, güncelleme, hata giderme ve yedekleme gibi süreçlerinizi merkezi olarak kontrol altında tutmanıza olanak verir.

Yedekli Çalışma – Dağınık Kurgulanma

PBX bünyesinde bulundurduğu tüm işlem komponentlerini(Ses Motoru, Veritabanı Sunusu, Storage, Web Sunucusu) aynı ya da farklı sunucularda çalıştırabilir. Aynı zamanda DNS-SVR desteği sayesinde yedeklenebilir, olası bir teknik aksaklık, erişim problemi, afet anında çağrı ve veri trafiğini bir veya birden fazla yedek sunucuya devir edebilir.

Hızlı Geliştirilebilir – Düşük Maliyetli

PBX diğer ürünlere göre yazılım tabanlı olması sayesinde taleplerinize daha kısa sürede cevap verebilir. Talepleriniz için fizik revizyonlara ihtiyaç duymaz ve bu sayede genişleme, geliştirmeden doğacak yüksek maliyet faktörünü ortadan kaldırır.

API Desteği – Entegrasyon

PBX bünyesinde bulundurduğu güvenlikli hale getirilmiş API anahtarları ve bu güvenlik sayesinde izole edilmiş API verileri sayesinde kurumunuzda bulunan tüm uygulamalar ile entegre olmaya açıktır. API verileri rahatlıkla geliştirilebilir ve haberleşmede kullanılacak veri tipi sizin talebinize göre özelleştirilebilir.

Size en uygun PBX çözümlerini sağlayabilmemiz adına bizle iletişime geçin.

Sanal Santral
5 Kasım 2017